Kilka słów o naszej Orkiestrze Dętej

Nasza straż, to nie tylko akcje ratownicze, ale także działalność kulturalna. Od bardzo dawna istnieje u nas orkiestra dęta. Przez cały czas swojej działalności ulegała ona ciągłym zmianą. Obecnie składa się ona z członków dwóch orkiestr: z OSP w Skalmierzycach, oraz byłej orkiestry zakładowej "SKAMO"  Nowe Skalmierzyce.  Od dłuższego czasu patronat nad nami sprawuje Urząd Miasta i Gminy. Stąd jej obecna nazwa: Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Skalmierzyce. Więcej o działalności orkiestry dowiedzieć się można z kroniki.


VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Nowych Skalmierzycach


Nasi muzycy corocznie występują około 60 razy na różnego rodzaju koncertach i imprezach okolicznościowych na terenie miasta i gminy, a także bierze udział w przeglądach i zgrupowaniach orkiestr. Do koncertów na stałe wpisanych w kalendarz kulturalny, w których występuje nasza orkiestra zaliczamy:

  • Koncert Noworoczny - odbywający się w połowie stycznia,
  • Święto Strażaka - 4 maja,
  • Zawody strażackie - koniec maja lub początek czerwca,
  • Dni Miasta Nowe Skalmierzyce - w ostatni weekend czerwca,
  • Dożynki Gminne - koniec sierpnia lub początek września,
  • oraz wszelkiego rodzaju uroczystości rocznicowe, państwowe, kościelne i świeckie.


Orkiestra w roku jubileuszu 85 lecia istnienia

Repertuar naszej orkiestry ulega ciągłej zmianie, co sprawia, że każdy koncert jest inny, niepowtarzalny i zawsze oczekiwany z niecierpliwości przez naszych wiernych słuchaczy, których liczba ciągle wzrasta, co oczywiście bardzo nas cieszy, dodając nam chęci i zapału do pracy nad coraz to trudniejszymi kompozycjami.

Poprawiony (poniedziałek, 14 września 2015 15:25)