Pożar w Nowych Skalmierzycach

10 grudnia ok. godz 12.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w budynku na ulicy Kamiennej 1 w Nowych Skalmierzycach.

Do pożaru zostały zadysponowane oba pojazdy tj, GBA Star 2.5/23 oraz GCBA Jelcz 6/32.

Na miejsce pierwszy dotarł zastęp GBA i po wstępnym rozpoznaniu stwierdzono palący się sufit w pomieszczeniu kuchennym jednego z mieszkań znajdujących się w budynku.

Rozerwano sufit w miejscu nadpalenia celem lepszej lokalizacji miejsca pożaru. Po wykonaniu otworu okazało się, że pali się belka nośna konstrukcji sufitu oraz podbitka wykonana z desek. Źródłem ognia był pęknięty przewód kominowy od którego zapaliły się elementy drewnianej konstrukcji.

Aby wykluczyć rozprzestrzenienie się ognia wycięto otwór w podłodze pomieszczenia znajdującego się na d palącą kuchnią. W działaniach uczestniczył również MAN GCBA 5/32 z PSP Ostrów Wlkp. oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Nowych Skamierzycach.

-----------------------------------------

W działaniach udział wziął:

  • Star GBA i zastęp 3 ratowników.
  • Jelcz GCBA i zastęp 3 ratowników.

 

Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!