W sobotę, 30 kwietnia bieżącego roku, w Gołuchowie – powiat pleszewski, odbyły się IV Mistrzostwa Wielkopolski Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Medycznym. W mistrzostwach wzięło udział 30 zespołów reprezentujących OSP z trenu naszego województwa.

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach w składzie:
Witold Briese, Jakub Byzia, Szymon Roszak i Mirosław Ulbrych - zajęła 2 miejsce,
zdobywając tytuł Wicemistrzów Wielkopolski w Ratownictwie Medycznym.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: teście składającym się z 20 pytań, zadaniu techniczny oraz dwóch zadaniach z ratownictwa medycznego.

Zadanie techniczne polegało na zabezpieczeniu pojazdu, który uległ wypadkowi za pomocą dostarczonego przez organizatorów sprzętu (pachołki, kliny, schodki, podstawki do unieruchamiania, narzędzia do odłączenia akumulatora oraz zabezpieczenie poduszki powietrznej w kierownicy.

W pierwszym zadaniu z ratownictwa medycznego należało udzielić pomocy nieprzytomnemu poszkodowanemu, który podczas prac malarskich spadł z wysokości kilku metrów. Poszkodowany doznał obrażeń brzucha z wytrzewieniem oraz złamania podudzia lewej nogi. Na miejscu znajdowała się również druga osoba z niegroźnymi urazami prawej ręki.

Drugie zadanie polegało na udzieleniu pomocy poszkodowanemu w wybuchu materiałów pirotechnicznych oraz próbującemu mu pomóc koledze. Pierwszy z poszkodowanych po wybuch posiadał obrażenia głowy z wyciekiem z uszu oraz poparzoną lewą łydkę. Druga osoba doznała złamania lewej ręki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Podziękowania kierujemy też do  dha Grzegorza Lewandowskiego, który przez kilka tygodni razem z nami przygotowywał się do zawodów lecz nie mógł w nich uczestniczyć z powodu urazu kolana.

 

Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!