Występy orkiestry


Miejsko - Gminna Orkiestra Dęta z wizytą w Mierzynie

 

W dniach 27 - 29 września 2019 r. Miejsko – Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Skalmierzyce przebywała na w Centrum Spotkań Biznesu i Rekreacji w Mierzynie (dawny ośrodek wypoczynkowy KZN Skalmierzyce) położonym na północnym - zachodzie województwa wielopolskiego w centrum Puszczy Nadnoteckiej, nieopodal miejscowości Międzychód.

Pobyt orkiestry był okazją do integracji, zwłaszcza młodszej kadry muzyków oraz możliwością zaprezentowania się przed mieszkańcami miejscowości Międzychód podczas koncertu zorganizowanego w sobotę 28 września.

Z samego rana, w sobotę, orkiestra odbyła próbę generalną na świeżym powietrzu na terenie Ośrodka w Mierzynie.


Próba orkiestry na terenie ośrodka - Mierzyn

Punktualnie o godzinie 15.00 Miejsko – Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Skalmierzyce, przy dźwiękach marsza, została wprowadzona przez kapelmistrza Wojciecha Musiała na międzychodzki rynek, gdzie została powitana oklaskami przez licznie zgromadzoną miejscową publiczność.

Następnie orkiestra zaprezentowała godzinny koncert, na który składały się m.in. utwory zawierające standardy muzyki rozrywkowej wykonawców polskich i zagranicznych.

Koncert spotkał się z bardzo dużą aprobatą publiczności oraz przedstawicieli Urzędu Gminy Międzychód, dzięki którym został on wcześniej rozreklamowany w miejscowych mediach.


Przemarsz na rynek w Międzychodzie


Koncert Orkiestry - Międzychód - Rynek Miasta

 

Występ orkiestry był okazją do promocji naszej Gminy i Miasta na terenie zachodniej części Polski. Po wykonanym koncercie kapelmistrz orkiestry przekazał materiały promujące gminę przedstawicielom miejscowych władz przybyłych na koncert.

Udział w koncercie został dofinansowany ze środków samorządu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

 

Ostatniego dnia, tuż przed wyjazdem, w ramach wolnego czasu cześć orkiestry udała się nad pobliskie Jezioro Mierzyńskie, a część postanowiła skorzystać z okazji do odwiedzenia lasu w poszukiwaniu grzybów.

 Jezioro Mierzyńskie