Kilka słów o naszej Orkiestrze Dętej

Nasza straż, to nie tylko akcje ratownicze, ale także działalność kulturalna. Od bardzo dawna istnieje u nas orkiestra dęta. Przez cały czas swojej działalności ulegała ona ciągłym zmianą. Obecnie funkcjonuje jako spadkobierca dwóch orkiestr: OSP w Skalmierzycach, oraz orkiestry zakładowej "SKAMO"  w Nowych Skalmierzycach.  Od dłuższego czasu patronat nad nami sprawuje Urząd Miasta i Gminy. Po wielu zmianach, w chwili obecnej, orkiestra działa pod nową nazwą: Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach. Więcej o działalności orkiestry dowiedzieć się można z kroniki.


Koncert Orkiestry - Międzychód - 2019


Nasi muzycy corocznie występują około 60 razy na różnego rodzaju koncertach i imprezach okolicznościowych na terenie miasta i gminy, a także bierze udział w przeglądach i zgrupowaniach orkiestr. Do koncertów na stałe wpisanych w kalendarz kulturalny, w których występuje nasza orkiestra zaliczamy:

  • Koncert Noworoczny - odbywający się w połowie stycznia,
  • Święto Konstytucji 3-go Maja
  • Święto Strażaka - 4 maja,
  • Dni Miasta Nowe Skalmierzyce - w ostatni weekend czerwca,
  • Dożynki Gminne - koniec sierpnia lub początek września,
  • Święto niepodległości - 11 listopada,
  • oraz wszelkiego rodzaju uroczystości rocznicowe, państwowe, kościelne i świeckie.


Orkiestra w roku jubileuszu 90 lecia istnienia

Repertuar naszej orkiestry ulega ciągłej zmianie, co sprawia, że każdy koncert jest inny, niepowtarzalny i zawsze oczekiwany z niecierpliwości przez naszych wiernych słuchaczy, których liczba ciągle wzrasta, co oczywiście bardzo nas cieszy, dodając nam chęci i zapału do pracy nad coraz to trudniejszymi kompozycjami.

Nasza orkiestra zachęca również dzieci i młodzież do nauki gry na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych.
Dysponujemy instrumentami do nauki oraz doświadczonymi instruktorami.
Zapraszamy więc chętnych do wstępowania w nasze szeregi.

Orkiestra może obsługiwać uroczystości kościelne, świeckie oraz wykonywać koncerty okolicznościowe.

Zainteresowanych występem orkiestry zapraszamy do kontaktu w celu uzgodnienia warunków.