Wizyta gości z Niemiec

W sobotę 25 września gościliśmy w naszej jednostce kolegów z Niemiec. Poraz kolejny odwiedzili nas strażacy ochotnicy z niemieckiego Welver.

Przy tej okazji urządzono spotkanie w sali Domu Strażaka naszych najaktywniejszych strażaków z ich rodzinami. W spotkaniu uczestniczyli również Strażacy z PSP w Ostrowie Wielkopolskim z zastępcą Komendanta st. bryg. Sławomirem Portasiakliem na czele oraz Prezes ZOG ZOSP RP w Nowych Skalmierzycach dh Zdzisław Mielczarek, który wręczył zawodniczkom z KDP, która zajęła III miejsce w zawodach wojewódzkich w Wągrowcu, upominki ufundowane przez Burmistrza GiM Nowe Skalmierzyce - Panią Bożenę Budzik.

Goście z Niemiec przywieźli nam sprzęt do ratownictwa medycznego w postaci dwóch noszy płachtowych oraz dwóch worków samorozprężalnych "AMBU" do prowadzenia resuscytacji.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz zakończyło się wspólna zabawą na parkiecie.