Wypadek w miejscowości Śliwniki

23 października ok. godz 15.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Fiat Brava w miejscowosci Śliwniki na drodze w kierunku Psar.

Samochód osobowy jadący z Psar w kierunku Skalmierzyc, którym podróżowały dwie osoby, podczas manewru wymijania z innym samochodem jadącym z przeciwka zjechał na pobocze a następnie kilkakrotnie "dachował" po czym znalazł się w rowie.

W wyniku wypadku obrażeń głowy oraz złamania ramienia lewej ręki doznał kierujący pojazdem, natomiast pasażer doznał jedynie lekkich obrażeń w postaci otarć i rozcięć naskórka (uskarżał się również na ból w okolicach klatki piersiowej w wyniku ucisku pasów bezpieczeństwa)

Działania polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym (unieruchomienie złamanej kończyny za pomocą szyny Kramera, unieruchomienie na noszach typu deska, termoizolacja, tlenoterapia i wsparcie psychiczne) oraz przekazanie zespołowi kartki, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie akumulatora) i kierowanie ruchem.

W działaniach uczestniczył również zastęp z OSP Gostyczyna ( Steyr - GCBA)

-----------------------------------------

W działaniach udział wziął:

  • Star GBA i zastęp 4 ratowników.

 

Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!
Kliknij, aby otworzyć!