Pożar w spółdzielni "LAZUR"

W nocy 7 grudnia ok. godz 3.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w pomieszczeniach hali produkcyjnej spółdzielni "Lazur" w Nowych Skalmierzycach.

Po przybyciu na miejsce i dokonaniu wstępnego rozpoznania stwierdzono silne zadymienie w jednym z pomieszczeń hali produkcyjnej. Do pomieszczenia zadysponowana została rota w aparatach ODO celem szczegółowej lokalizacji pożaru.

Okazało się, że w pomieszczeniu znajduje się nadpalony otwór wentylacyjny. Po przewietrzeniu pomieszczenia i dokładnym obejrzeniu miejsca okazało się, że pali się izolacja termiczna na zewnątrz budynku.

Po stłumieniu ognia przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów ocieplenia.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przy pracach wewnątrz budynku. Przez kratkę wentylacyjną ogień dostał się do warstwy izolującej na zewnątrz budynku.

-----------------------------------------

W działaniach udział wziął:

  • Star GBA i zastęp 6 ratowników.

 

Poprawiony (sobota, 11 grudnia 2010 08:43)